Аеропорт Сангстера (Ямайка)

25 червня 2013
 
Навіть на такому віддаленому курорті як Ямайка є свій аеропорт. І не один, а два. Сьогодні ми розповімо вам про Міжнародний аеропорт Ямайки у Монтего-Бейімені, аеропорт імені Сангстера (Дональд Сангстер, екс прем’єр-міністр Ямайки). На сьогоднішній день - це один з найсучасніших і завантажених аеропортів країн Карибського басейну. Його пасажиропотік на рік становить майже 4 млн. чоловік, звичайно ж в основі своїй це - туристи. Аеропорт імені Сангстера, без перебільшення називається головним з двох найважливіших аеропортів Ямайки, другим є розташований у Кінгстоні Міжнародний аеропорт імені Нормана Менлі. До речи відомий реггі-виконавець - Боб Марлі народився саме в місті Кінгстон. 
 
 
 
А історія зведення така. У 1936 році влада міста Монтего-Бей, обрала найкращу ділянку землі під будівництво аеропорту. У 1940 році була побудована злітно-посадкова смуга, експлуатована для приватних літаків, 18 лютого 1947 завершилося будівництво аеропорту, який тоді називався Аеропортом Монтего-Бей. Першою міжнародною авіакомпанією котра стала почала регулярно експлуатувати злітну смугу - Pan American Airways, яка до 1949 року здійснювала управління  аеропортом, пізніше передавши керування уряду Ямайки. Вже в 1959 році були знайдені інвестиції, а тому аеропорт було істотно модернізований, після цього роботи по зведенню нових терміналів і поліпшенню якості наданих аеропортом послуг тривали практично безперервно. Не дивно, що до 2009 року аеропорт мав у своєму розпорядженні три термінали, два з яких використовуються для міжнародних рейсів, один для рейсів внутрішнього сполучення, а пасажиропотік на сьогодні складає близько 3,7 млн. пасажирів на рік. 
 
 
Незважаючи на те, що країна досить бідна, інфраструктура головних воріт Ямайки досить комфортна і розвинена. Зал очікування - не великий, але затишний. Тут навіть в 40 градусну спеку завжди комфортно. Працює з десяток кафетеріїв. Уздовж усього терміналу, який простягнувся від входу в аеропорт і до виходу на перон, постійно працює горизонтальний ескалатор. Валізам комфортно і вам легше. Є кілька магазинів з сувенірами і навіть працює Duty Free. 
 
 
Допитливим буде цікаво, що знаходиться аеропорт імені Сангстера на широті 18.5 і довготі -77.91 і розташувався на висоті 1 м. відносно рівня світового океану. Злітна смуга Sangster International має довжину 2652 м. 
 
Приємного вам відпочинку на Карибах!
 
 

повернутися

 

24 грудня 2014 Внутрішні рейси переводяться на обслуговування до Терміналу «А» 23 грудня 2014 Аеропорт «Київ» презентує «Українське диво» 12 грудня 2014 Огляд світових авіаційних новин 12.12.14

Підписатися на новини

Всі новини
URGA Wizz Air flydubai Transaero