Найбільш завантажений у світі аеропорт

21 травня 2013

 

Міжнародний аеропорт Пекіна розташований в 25 км. на північному - сході від центру міста. Міжнародний столичний аеропорт Пекіну вважається одним з найбільш завантажених у світі. Щодня тут виконується в середньому 1100 рейсів. Термінал 3 було відкрито у лютому 2008-го року, напередодні Пекінської Олімпіади. Китайці з шаленою швидкістю звели цю споруду, що вражає уяву, лише за якихось 4 роки. Крім того, було зведено третю злітно-посадочну смугу та залізничну колію до центру міста.  У нас, в Україні, таке будівництво тривало би кілька десятків років, і бюджет перевищив би китайський напевно у кілька разів.  До слова! Термінал 3 один з найбільших у світі за територією. Він складається з п’яти наземних  та двох підземних поверхів. Дах Терміналу 3 пофарбовано в червоний колір, який у Китаї символізує колір успіху та вдачі. Білі смуги на стелі терміналу. Крім художнього оформлення , слугують для вказування напрямку. Під білими смугами головний колір стелі помаранчевий з відтінками від світлого до темного, котрі вказують на місцезнаходження пасажира у будівлі. 

 

 

Пекінський аеропорт – головний  транспортний вузол для авіакомпанії “Air China”, котра обслуговує приблизно 120 напрямків (виключаючи вантажні), а також для авіакомпаній “Hainan Airlines” та “China Southern Airlines”. В 2007 році аеропорт обслужив 53 736 929 пасажирів і посів 9 місце по завантаженості у світі.
 
 
Головними міжнародними напрямками є Франкфурт, Лондон, Лос-Анжелес, Н’ю-Йорк, Париж, Сан-Франциско та Ванкувер.  Останнім часом активно почали розвивати рейси на Чикаго, Дубаї, Сідней, Торонто та Вашингтон.  
 
Одна з особливостей Пекінського аеропорту – це система доставки багажу вартістю 240 мільйонів доларів. Система оснащена жовтими карами, кожен з яких має свій власний код, що співпадає зі штрих-кодом будь-якої речі багажу, що завантажена на кар. Це дозволяє легко відстежувати переміщення багажу територією. Понад 200 відеокамер встановлено у багажному відділені терміналу аби відстежувати усі процеси. Ця супер система спостереження дозволяє контролювати до 19,200 речей на годину. Пасажири, які прибули з літака можуть отримати багаж вже через 4,5 хвилини після приземлення. Транспортний центр має понад 300,000 квадратних метрів території. Він може розмістити до 7,000 авт на двоповерховому паркінгу. Тут рухаються і приватні авто, і автобуси, і таксі. Транспортний центр також обслуговує лінію електрички Airport Express з Пекіну. Дорога на цій електричці з аеропорту до міста триває 18 хвилин. 
 
 
Якщо ви хочете розміститися зручніше та дешево, місце для сну потрібно підшукати ще з вечора. Вночі аеропорт помітно порожніє, однак всі гарні місця зайняті.  Найбільш зручні – це кафетерії та так званому «Dining Island». Це – додатковий рівень на 4 поверсі. Ще один важливий момент, якщо ви летите взимку, рекомендуємо вам спати саме на одному з місць цього острова, тут значно тепліше аніж на першому поверсі аеропорту.
 
 
 

 


повернутися

 

24 грудня 2014 Внутрішні рейси переводяться на обслуговування до Терміналу «А» 23 грудня 2014 Аеропорт «Київ» презентує «Українське диво» 12 грудня 2014 Огляд світових авіаційних новин 12.12.14

Підписатися на новини

Всі новини
URGA Wizz Air flydubai Transaero